פינוי בינוי / התחדשות עירונית בפתח תקווה

התחדשות עירונית בפתח תקווה

פתח תקווה הידועה גם בשם אם המושבת היא העיר החמישית באוכלוסייתה עם קרוב ל-252 אלף תושבים. העיר נוסדה כמושבה בשנת 1878 והוכרזה כעיר כבר בשנת 1937 עוד טרם הקמת המדינה. העיר משתרעת על פני שטח כולל של 35,850, כאשר צפיפות האוכלוסייה ברחבי העיר עומדת על 7,125 תושבים לכל קמ"ר.

פינוי בינוי התחדשות עירונית בפתח תקווה

התחדשות עירונית בפתח תקווה

תחום ההתחדשות העירונית בפתח תקווה מיושם באמצעות פרויקטים מסוג תמ"א 38 המיועדים למטרות עיבוי וחיזוק מבנים ישנים אשר אינם עומדים בתקן הישראלי בפני רעידות אדמה, וזאת לצד פרויקטים מסוג פינוי ובינוי שנועדו למטרות הריסה מן היסוד של מבני מגורים ישנים והקמה של מבני מגורים חדשים עם מספר גדול יותר של יחידות דיור.

על מנת לקדם מיזמים ופרויקטים שונים בתחום ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, העירייה בשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומשרד השיכון, הקימו את כרמים – מנהלת ההתחדשות העירונית בפתח תקווה. המנהלת עוסקת בין היתר בהנגשת מידע בנושא ובמתן סיוע ליזמים ולדיירים בפרויקטים שונים מסוג תמ"א 38/1 ותמ"א 38/2 ופינוי בינוי בכל רחבי העיר, כאשר המנהלת מהווה גם גוף המקשר בין התושבים ליזמים ובין היזמים לגופים הרלוונטיים בעיריית פתח תקווה.

מיזמי פינוי ובינוי בפתח תקווה

עד שנת 2022, הוועדה המקומית לתכנון ובניה בפתח תקווה אישרה 16 מתחמי פינוי בינוי ברחבי העיר עם מספר כולל של למעלה מ-4,000 יחידות דיור חדשות, כאשר בין מיזמי הפינוי בינוי המרכזיים בפתח תקווה תוכלו למצוא את:

  • פינוי ובינוי ברמת ורבר- במסגרת התכנית יוקמו 315 יחידות דיור חדשות במקום 90 יחידות דיור הקיימות כיום במספר מצומצם של מבני רכבת ישנים הממוקמים ברחוב כצנלסון. בנוסף, קיימת תכנית הריסה של 3 מבני מגורים עם מספר כולל של 48 יחידות דיור בז'בוטינסיקי – קפלן, שעל השטח המפונה יוקמו 2 מגדלי מגורים עם היצע של 192 יחידות דיור.
  • פרויקט תמ"א 38/2 בשכונת יוספטל – פרויקט שכבר יצא לדרך עם הריסה של מבנה מגורים בן 4 קומות ו-16 יחידות דיור והקמה של מבנה מגורים חדש עם 54 יחידות דיור. חשוב לציין שבשכונת יוספטל קיימת תכנית רחבת היקף בתחום ההתחדשות העירונית במסגרתה השכונה העתידית תכלול 3,278 יחידות דיור במקום 1,380 יחידות הדיור הקיימות בה כיום.
  • פינוי ובינוי במתחם קרול – על פי התכנית המוצעת יתבצע פינוי והריסה של 5 מבני מגורים ישנים המאכלסים 96 יחידות דיור ובמקומם יוקמו 3 מגדלים במתכונת של עירוב שימושים, כאשר שניים מתוך שלושת המגדלים יהיה בן 26 קומות והמגדל השלישי יהיה בן 27 קומות.
  • פינוי בינוי ברחוב יהלום – פרויקט במסגרתו יפונו 184 יחידות דיור ישנות ויוקמו 700 יחידות דיור חדשות במבנה של 6 מגדלים בני 23 עד 29 קומות.

וזאת בנוסף למיזמי פינוי בינוי נוספים ברחבי העיר המצוייים אלו בשלבים התחלתיים או בשלבי אישור מתקדמים. כמו כן, חשוב לציין שבפתח תקווה קיימים עשרות מבנים המיועדים לפרויקטים מסוג תמ"א 38/1 למטרות חיזוק ועיבוי מבני מגורים ישנים, ברחובות ביאליק, אורלב, ארלוזורוב, אורלב ורחובות נוספים.

קבוצת בולד – ניהול פרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית בפתח תקווה

אנחנו ב- BOLD GROUP , עוסקים ומתמחים בתחום ההתחדשות העירונית בכל רחבי הארץ, ובין היתר אנו פועלים מטעם ולמען הדיירים במגוון רחב של פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית בפתח תקווה. פתרונות השירות המוצעים על ידינו מיועדים מלכתחילה לבעלי הזכויות בפרויקטים השונים בתחום ההתחדשות העירונית, כאשר המטרה העומדת לנגד עינינו היא קידום המיזם תוך שמירה על מלוא הזכויות של בעלי הזכויות בפרויקט.  לרשותנו, ניסיון מעשי מוכח וידע רב בהובלת פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית בכל רחבי הארץ, כאשר השירות המוצע על ידינו מבוסס  תהליכי עבודה מסודרים וניהול יסודי ומקצועי משלב התאגדות הדיירים בפרויקט כגוף אחד ועד מסירת הדירות החדשות ו/או המשודרות לדיירים.

אם גם אתם מתגוררים במבני מגורים המיועדים למיזמי התחדשות עירונית כאלו ואחרים בפתח תקווה, זה הזמן ליצור איתנו קשר כאן לצורך תיאום פגישת ייעוץ מקדימה ללא עלות וללא התחייבות מצידכם.

 

מאמרים נוספים

הסכמת דיירים פינוי בינוי
התארגנות דיירים לפרויקט פינוי בינוי / תמ"א 38
התארגנות דיירים לקראת פרויקט פינוי בינוי ו/או תמ"א 38, נועדה בין היתר לצרכי מינוי נציגות דיירים אשר תשמש כגוף מייצג שייבחר ויוסמך על ידי כלל בעלי הזכויות, לצורך ייצוגם אל מול היזם בפרויקט, הרשויות והגורמים המקצועיים לאורך כל הדרך.
קרא עוד
קידום פרויקט פינוי בינוי
פרויקטים מסוג פינוי בינוי יכולים להיות מקודמים גם על ידי היזמים המגלים בהם עניין וגם על ידי בעלי הזכויות שהם למעשה בעלי הדירות במתחם המגורים. בשני המקרים, קידום הפרויקט מתאפשר אך ורק במקרים בהם 66% מבעלי הדירות הביעו את הסכמתם ליישום הפרויקט
קרא עוד
תפקידה של חברת ליווי דיירים
תפקידה של חברת ליווי דיירים
מהי חברת ליווי דיירים בפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית? מה תפקידה על חברת ליווי הדיירים ומדוע שכירת שירותיה של החברה נחוצה לכלל הדיירים בפרויקט? על כך ועוד בעמוד שלפניכם.
קרא עוד

לפרטים ומידע נוסף מוזמנים ליצור קשר :