פינוי בינוי / התחדשות עירונית בירושלים

התחדשות עירונית בירושלים

ירושלים, בירת ישראל, היא העיר הגדולה ביותר בישראל בגודל אוכלוסייתה, ונכון להיום, מתגוררים בה קרוב ל-990,000 תושבים. העיר משתרעת על פני שטח כולל 126,020 דונם, כאשר צפיפיות האוכלוסייה ברחבי העיר עומדץ על 7,782 תושבים לכל קמ"ר. כבירת ישראל, ירושלים מאכלסת בשטחה את כל מוסדות הממשל של ישראל, וזאת לצד היותה העיר הקדושה של שלושת הדתות: יהדות, איסאלם ונצרות, עם מספר גדול של מקומות קדומים, אתרים ארכיאולוגיים ואתרי מורשת.

פינוי בינוי / התחדשות עירונית בירושלים

התחדשות עירונית בירושלים

על אף גודלה של העיר והעובדה שמרבית שכונות המגורים ברחבי העיר הן שכונות מגורים ישנות, תחום ההתחדשות העירונית בירושלים התפתח לאיטו, ורק לאחר שנת 2004 החלו להיות מקודמים פרויקטים שונים בתחום ההתחדשות העירונית ברחבי העיר. יחד עם זאת, חשוב לציין שכבר בשנת 2021 ירושלים סיימה במקום השני במדד הארצי מבחינת היתרי בנייה אשר ניתנו לפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית.

בדומה לערים אחרות בישראל, גם בירושלים הוקמה על ידי העיירה, מינהלת להתחדשות עירונית הפועלת תחת הרשות לפיתוח ירושלים, שהיא למעשה תאגיד מקומי אשר החל את דרכו עוד בשנית 1988. המינהלת להתחדשות עירונית בירושלים פועלת להגדלת היצע הדירות בעיר תוך שיפור בטיחות המבנים הקיימים וחידוש שכונות מגורים וותיקות.

מתחמי פינוי ובינוי בירושלים

נכון להיום, ירושלים היא אחת מהערים המובילות ביותר בישראל בכל הנוגע למיזמי פינוי ובינוי, כאשר רק בשנת 2020 קודמו בירושלים תוכניות לפינוי בינוי בהיקף של 30,000 יחידות דיור. בין יתר מתחמי הפינוי והבינוי המרכזיים ביותר בירושלים תוכלו למצוא את:

  • פינוי ובינוי בשכונת קריית יובל – במסגרת התוכנית המתייחסת למתחם החרובות ברזיל ו-אולסוונגר בשכונת קריית יובל, מתוכננת הריסה של 5 מבני רכבת ישנים בני 4 קומות בהיקף של 153 יחידות דיור ותחת השטח המפונה ייבנו 4 מגדלי מגורים חדשים בני 15 עד 25 קומות בהיקף כולל של קרוב ל-600 יחידות דיור חדשות. בנוסף, מתוכננת הריסה של 320 יחידות דיור ישנות במתחם אולסוונגר שבמקומן יוקמו 1,200 יחידות דיור על פני שטח כולל של 50 דונם. תכניות עתידיות לגבי שכונת קרית יובל כוללת תוכנית פינוי בינוי בהיקף של 9,600 יחידות דיור חדשות.
  • פינוי ובינוי בשכונת הקטמונים – באזור זה קיימת תכנית עתידית להריסת 150 יחידות דיור והקמה של 425 יחידות דיור חדשות בשטח שבין הרחובות יצחק שדה והשומר.
  • פינוי בינוי בשכונת גילה – התכנית העתידית מתייחסת למתחם הממוקם ברחוב הרדוף בשכונת גילה והיא כוללת הריסה של 6 מבני שיכון ישנים עם היקף של 178 יחידות דיור למטרות בינוי של 5 מגדלי מגורים בני 25 עד 35 קומות לצד 3 מבני מגורים בני 9 קומות עם היקף כולל של 750 דירות חדשות. כמו כן, קיימת תכנית פינוי ובינוי ברחוב אפרסמון בשכונת גילה במסגרתה מתכוננת הריסה של 5 מבני שיכון ישנים עם היקף של 116 יחידות דיור למטרות בינוי של 3 מגדלי מגורים בני 20 עד 30 קומות לצד 2 מבני מגורים בני 12 קומות בהיקף כולל של 500 יחידות דיור חדשות, כאשר 100 מתוכן יוקצו מלכתחילה לטובת בינוי דירות קטנות למשפחות צעירות.

קבוצת בולד – ניהול פרויקטים של התחדשות עירונית ופינוי בינוי בירושלים!

אנחנו ב-BOLD GROUP עוסקים ומתמחים בתהליכי ניהול וליווי של פרויקטים שונים בתחום ההתחדשות העירונית בכל רחבי הארץ, כאשר העשייה המוכחת שלנו בתחום באה לידי ביטוי גם במיזמי התחדשות עירונית גם בירושלים.  השירותים המקצועיים המוצעים על ידינו כחברה מנהלת לפרויקטים שונים בתחום ההתחדשות העירונית בירושלים, מיועדים מלכתחילה לבעלי הזכויות, כאשר מטרת השירותים שלנו היא לפעול מטעם ולמען בעלי הזכויות לטובת קידום המיזם תוך שמירה מלאה על זכויותיהם.

אם גם אתם מצויים בימים אלו בתהליכי קידום פרויקטים ומיזמים שונים בתחום ההתחדשות העירונית בירושלים, זה הזמן ליצור איתנו קשר כאן ולאפשר לצוות המקצועי והמנוסה שלנו ללוות אתכם לאורך כל הדרך.

מאמרים נוספים

הסכמת דיירים פינוי בינוי
התארגנות דיירים לפרויקט פינוי בינוי / תמ"א 38
התארגנות דיירים לקראת פרויקט פינוי בינוי ו/או תמ"א 38, נועדה בין היתר לצרכי מינוי נציגות דיירים אשר תשמש כגוף מייצג שייבחר ויוסמך על ידי כלל בעלי הזכויות, לצורך ייצוגם אל מול היזם בפרויקט, הרשויות והגורמים המקצועיים לאורך כל הדרך.
קרא עוד
קידום פרויקט פינוי בינוי
פרויקטים מסוג פינוי בינוי יכולים להיות מקודמים גם על ידי היזמים המגלים בהם עניין וגם על ידי בעלי הזכויות שהם למעשה בעלי הדירות במתחם המגורים. בשני המקרים, קידום הפרויקט מתאפשר אך ורק במקרים בהם 66% מבעלי הדירות הביעו את הסכמתם ליישום הפרויקט
קרא עוד
תפקידה של חברת ליווי דיירים
תפקידה של חברת ליווי דיירים
מהי חברת ליווי דיירים בפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית? מה תפקידה על חברת ליווי הדיירים ומדוע שכירת שירותיה של החברה נחוצה לכלל הדיירים בפרויקט? על כך ועוד בעמוד שלפניכם.
קרא עוד

לפרטים ומידע נוסף מוזמנים ליצור קשר :