חברה מנהלת להתחדשות עירונית

מחסור הולך וגדל בשטחים פתוחים לבניה לצד הצורך בבנייה מחודשת של עשרות אלפי מבני מגורים ישנים ומסוכנים למגורים בכל רחבי הארץ, הובילו בשנים האחרונות להתעניינות הולכת וגוברת בפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית הכולל בתוכו פרויקטים מסוג תמ"א 38 ופרויקטים מסוג פינוי בינוי/בינוי פינוי. בשנים האחרונות, מדינת ישראל בשיתוף הרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ, פועלים במרץ רב לקידום תהליכי התחדשות עירונית במסגרת מתן תמריצים לעידוד יזמים לנטילת אחריות על גבי סוגי הפרויקטים הנ"ל, וזאת בנוסף לתמריצים המוענקים לבעלי הדירות בכל אחד מהפרויקטים המיועדים לפינוי בינוי ו/או לעבודות תמ"א 38.

חברה מנהלת להתחדשות עירונית

אם כך, מהי חברה מנהלת להתחדשות עירונית?

חברה מנהלת להתחדשות עירונית היא גוף מקצועי בעל התמחות בתחום ההתחדשות העירונית אשר מייעץ, מנהל ומלווה בעלי דירות בפרויקטים המיועדים להתחדשות עירונית.

תפקידה של החברה המנהלת

כאמור לעיל, תפקידה העיקרי של החברה המנהלת הוא מתן סיוע וליווי מקצועי לבעלי הדירות לאורך כל שלבי הייזום, התכנון והביצוע של הפרויקט, משלב ההתארגנות הראשונית של הדיירים, דרך שלבי התכנון של הפרויקט מול היזם והרשות המקומית ועד לשלב הביצוע והפיקוח על העבודות. בין יתר תפקידיה המרכזיים של החברה המנהלת לאורך כל אחד משלבי הפרויקט תוכלו למצוא:

  • סיוע מקצועי בביצוע בדיקות היתכנות כלכליות ותכנוניות
  • סיוע מקצועי בגיבוש רוב נדרש של בעלי הדירות בהתאם לסוג הפרויקט
  • ליווי מקצועי לצורך בחירת יזם לפרויקט במסגרת ניהול מכרזים, קבלת הצעות ובחירת ההצעה המועדפת
  • ניהול משאים ומתנים אל מול היזם בכל הנוגע לתמורה המוענקת לבעלי הזכויות מטעם היזם
  • קידום הליכי התכנון אל מול היזם והרשות המקומית
  • פתרון בעיות וסוגיות שונות העלולות להתעורר לאורך כל שלבי הייזום, התכנון והביצוע של הפרויקט .

חברה מנהלת מטעם הרשות או בחירת חברה מנהלת פרטית?

חברה מנהלת מטעם הרשות המקומית יכולה לסייע רבות לבעלי הדירות בשלבים המקדימים של התארגנות הדיירים, אך חשוב לציין שבסופו של דבר מדובר בחברה המשמשת כזרוע ביצועית של הרשות המקומית שבשטחה ממוקם הפרויקט המיועד, ולכן, שירותיה של החברה עשויים להתנגש באינטרסים המשותפים לכלל בעלי הדירות בפרויקט אל מול האינטרסים של הרשות המקומית. כפועל יוצא מכך, שכירת שירותיה של חברה מנהלת פרטית המהווה חברת ליווי דיירים פרטית לכל דבר ועניין בפרויקטים מסוג פינוי בינוי או תמ"א 38, היא הדרך המומלצת והיעילה ביותר לקידום תהליכי ההתחדשות תוך שמירה מלאה על האינטרסים המשותפים לכלל בעלי הדירות. מעצם היותה חברה פרטית, החברה המנהלת מספקת מענה מותאם אישית לסוג הפרויקט המיועד ולכלל בעלי הדירות בפרויקט וכל זאת מבלי להוות גוף מקצועי התלוי ברשות המקומית. במקרים אלו, החברה המנהלת משמשת כגורם אובייקטיבי ובלתי תלוי והיא מסייעת לבעלי הדירות בפרויקט לאורך כל שלבי הייזום, התכנון והביצוע, תוך הגנה על מלוא זכויותיהם על פי חוק.

מעבר לכך, חשוב לציין ששירותיה של החברה המנהלת מוענקים על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בתחומם בהתאם לכל אחד מהשלבים הנדרשים לפרויקט, כאשר בין יתר אנשי המקצוע הפועלים מטעם החברה המנהלת תוכלו למצוא: יועצי התחדשות עירונית לצורך מתן סיוע ראשוני להתאגדות הדיירים, שמאים לצורך הערכות שווי של הפרויקט והנכסים, עורכי דין לצורך ייצוג הדיירים בניהול משא ומתן אל מול הגורמים הרלוונטיים, אדריכלים ואנשי תכנון לצורך קידום תכנית הבנייה אל מול וועדות התכנון, מפקחי בנייה לצורך פיקוח על עבודות הבנייה ועוד.

בחירת חברה מנהלת כיצד?

אם גם אתם מעוניינים לשכור את שירותיה של חברה מנהלת פרטית בתחום ההתחדשות העירונית, חשוב שהדבר ייעשה על סמך הניסיון המקצועי של החברה בתחום ניהול פרויקטים בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט. כמו כן, קיימת חשיבות רבה להיקף השירותים המוצעים לכם על ידי נציגי החברה והיקף אנשי המקצוע ובעלי ההתמחויות השונות מטעם החברה. למידע נוסף על שירותיה של חברה מנהלת לפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית לחצו כאן

לבדיקת היתכנות לפרויקט התחדשות עירונית לחצו כאן

לפרטים ומידע נוסף מוזמנים ליצור קשר :